Božić najbrži na subotnjem NAVAK-u

Pretposlednja trka šampionata Srbije u brzinskom motociklizmu i moto klasiku održana je na poligonu NAVAK u Subotištu. Najbrži u najjačoj klasi RR 1000 štok sport posle 15 krugova bio je David Božić, dok su se Danilo Mladenović i Strahinja Kovačević žestoko borili za preostala dva mesta na pobedničkom podijumu.

Program dešavanja finalnog vikenda sporta brzina na dva točka identičan je  onome od pre dve nedelje. Drugim rečima uvodni program pripao je divizijama kategorije moto klasik, koje su praktično uvertira za brzinski motociklizam. U diviziji 1 u klasi MK 125 slavio je Zoran Fabijanović, u MK 50 Karolj Kenjereš, a u OT Aleksandar Stajić. U diviziji 2 u klasi MK 250 najbrži je bio Darko Prokin, u MK 500 Ivica Stankov i u OS ponovo su briljirali Rumuni na čelu sa Florin Viorelom.

U RR prvi na startu bili su takmičari klase 600 formula u kojoj je posle 14 krugova slavio Ninoslav Mitić. U 1000 formula klasi najbrži je bio Nikola Ljumović. U 125 SP posle 15 krugova  prvo mesto osvojio je Dragan Mišković. Srđan Gavrilović obeležio je klasu 600 super sport silovitim startom i padom u drugom krugu u prvoj desnoj krivini, svojom greškom, a imao je prednost od par stotina metara. Posle 15 krugova slavio je sasvim zasluženo Nemanja Paunović. Finale pretposlednje trke šampionata Srbije pripalo je najjačoj klasi koja je obilovala uzbuđenjem i žestokom borbom klupskih kolega za drugu poziciju.